Brakuje Ci weny? Poznaj 3 niezawodne sposoby na odnalezienie inspiracji

Urządzanie swojego miejsca czy to w domu, czy na zewnątrz, należy z pewnością do tych najprzyjemniejszych obowiązków, ale są momenty, kiedy wena odchodzi, a my zostajemy z niezagospodarowaną jeszcze przestrzenią. Nawet chwilowy brak pomysłów bywa uciążliwy i skutecznie potrafi pokrzyżować plany. Wtedy dobrze jest mieć w zanadrzu rzeczy, które nas inspirują i pobudzają naszą wyobraźnię. Ja mam ich kilka i jeszcze żadna mnie nie zawiodła : )

1. Książki, poradniki, albumy

Prawdziwą skarbnicą wiedzy są książki. Jedną z moich ulubionych pozycji jest „Ogród z charakterem. Jak go stworzyć” autorstwa Joanny Włodkowskiej van Ommen. Treść książki podana jest w niezwykle lekki i przystępny sposób, a wszystko opatrzone pięknymi zdjęciami. Tych ostatnich jest tu całe mnóstwo (aż 640!) i każde z osobna może być doskonałym źródłem inspiracji. Znam cały poradnik chyba już na pamięć, ale zdjęcia wciąż mnie zachwycają.

5

4

2

3

6

2. Instagram

Obecne czasy wymagają od nas bycia na bieżąco z nowinkami, a te najczęściej znajdujemy w internecie. Spośród różnych portali społecznościowych polecam Instagram. Pomiędzy setkami profili oferujących mało ambitne selfie, możemy znaleźć coś naprawdę wartego uwagi. Pod tym względem Instagram okazuje się studnią bez dna, w której wyłowić możemy masę inspiracji. Tak jest na przykład z cirkusflora czy verandamag. W obu tych miejscach obejrzymy to, co na pewno wzbogaci naszą twórczość: niecodzienne rabaty ogrodowe, piękne wnętrza, kompozycje kwiatowe czy fotografie ukazujące piękno przyrody.

circ1

circ2

ver1

ver2

Piękne kadry: aranżacje ogrodów, widoki, kompozycje kwiatowe…

3. Natura

Czasem to, co najprostsze, okazuje się najlepsze. Podglądanie żywej przyrody pobudza wyobraźnię, a na pewno jest dużo przyjemniejsze i zdrowsze niż zagłębianie się w wirtualne media. To, że natura jest doskonałym źródłem inspiracji wiadomo nie od dziś. Zarówno wielcy artyści jak i lokalni rzemieślnicy od zawsze czerpali z niej pełnymi garściami, tworząc najrozmaitsze dzieła i przedmioty codziennego użytku (dobrym tego przykładem jest słynny peacock chair). Dlaczego więc u nas ten patent miałby nie zadziałać? Natura kryje w sobie sporo niespodzianek, a ich poznawanie niezwykle rozwija. Poza tym to czysta frajda.

12

13

8

10

A gdzie Wy szukacie inspiracji ? Chętnie poczytam o tym w komentarzach. Miłego popołudnia! : )

Podobne artykuły
1 Comments
  1. rzeczywiście natura, Książki i instagram są Świetnym Źródłem inspiracji przy urządzaniu wnętrz, ogrodów, czy balkonów… 😉

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *