Urządzamy salon ogrodowy w stylu klasycznym

Classic style niejedno ma imię. W zależności od naszych preferencji i użytych materiałów może przybrać formę barokowego wnętrza utrzymanego w iście pałacowym charakterze, rustykalnego salonu rodem z wiejskiego dworu czy dystyngowanej aranżacji w klimacie XIX-wiecznej kamienicy. Zawsze jednak, pomimo tak wielu odmian, klasyka  opiera się na niezmiennych zasadach harmonii, prostoty i umiaru. Klasyczne wnętrza i przestrzenie są ponadczasowe, a to, co je łączy to elegancja, wygoda i dobry smak.

Moja propozycja salonu ogrodowego utrzymana jest w jasnych i świeżych barwach. Podstawowym kolorem jest biel, której towarzyszą szarości, błękity i turkusy, doprawione odrobiną złota. Celowo zrezygnowałam ze stylizowanych elementów na rzecz  współczesnej elegancji.

Wybierając meble, zwracałam szczególną uwagę na ich funkcjonalność i uniwersalne wzornictwo. Głównym elementem całej kompozycji jest tapicerowana sofa. Zdecydowałam się na model o prostej formie i neutralnym kolorze, dzięki czemu stanowi doskonałe tło dla reszty bardziej wyrazistych elementów. Obita nieprzemakalnym materiałem, odporna jest na wilgoć i niskie temperatury, nie trzeba więc chować jej w sezonie jesienno-zimowym.

Śnieżnobiałą tapicerkę mebla ożywiłam poduszkami w kolorze delikatnego błękitu i szlachetnego turkusu. Całość harmonijnie łączy się z szarym dywanem zewnętrznym z geometrycznym wzorem. Niezbędnym elementem jest stolik kawowy. Tutaj wykorzystałam model z blatem w kolorze surowego drewna, dzięki czemu stylizacja nabiera nieco rustykalnego charakteru. W jego towarzystwie dobrze prezentują się białe donice podobne do tych wystawianych latem przy barokowych oranżeriach. Salon oświetla lampa podłogowa o złotej podstawie. Aranżację uzupełniłam o praktyczne dekoracje: kryształowy wazon i tacę z lustrzaną podstawą.

p.s. Rabaty ogrodowe – uatrakcyjnią każdy salon ogrodowy 🙂

styl-klasyczny-4

1. Sofa primaverafurniture.pl 2. Stolik 9design.pl 3. Lampa houzz.com 4. Drewniane donice m-garden.com.pl 5. Poduszki mialiving.pl 6. Wazon villeroy-boch.pl 7. Taca hm.com 8. Dywan zewnętrzny restorationhardware.com

Podobne artykuły
2 Comments
  1. fajny pomysł, czekam na więcej

  2. mam nadzieje, że to będzie cykl artykułów ? Czekam na kolejny, może coś nowoczesnego?

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *