Ogród dobrze oświetlony

Odpowiednia aranżacja ulubionego miejsca w ogrodzie, na tarasie czy balkonie to podstawa udanego wypoczynku. Właściwie dobrane meble, poduchy i zastawa stołowa powodują, że godzinami potrafimy przesiadywać tam nawet cały dzień. Nierzadko chciałoby się wydłużyć błogi relaks do późna. I co wtedy? Nie pozwólmy, by wieczorem po zachodzie słońca to miejsce traciło swój urok, ginąc w ciemnościach. Zadbajmy o odpowiednie oświetlenie, które nie tylko rozjaśni otoczenie, ale wydobędzie jego niecodzienny blask. Jeśli cenimy romantyczny nastrój, wybierzmy tradycyjne świece, jeśli chcemy stworzyć klimat pikniku na łonie natury – postawmy na wiklinowe lampiony rozmieszczone wśród kwiatów. Pomysłów jest bez liku, a i tak producenci rozpieszczają nas coraz to nowymi rozwiązaniami. Zachwycające kandelabry odporne na deszcz, świecące donice, misternie zdobione metalowe abażury  – to tylko niektóre z nich. Wystarczy wybrać coś dla siebie, by stworzyć magiczny klimat pod gwiazdami.

Aranżacje ogrodowe – dla odważnych firma Top Light przygotowała kolorowe lampy o nieregularnie giętej podstawie. Już sam ich widok przenosi nas do słynnej Krainy Czarów. Jeśli wolicie mniej krzykliwe formy, ale nie chcecie rezygnować z koloru, sięgnijcie po ledowy sznur z kolibrami. Ptaszki nie dadzą wiele światła, ale będą stanowić urokliwy akcent.

lampy.pl

Tradycjonaliści wybiorą pewnie lampy wiszące. Tu jest w czym wybierać. Bardzo ciekawie prezentuje się okazały żyrandol Drylight, jakby wprost wyciągnięty z barokowego pałacu (dostępny także w formie stojącej). Fantastycznie też wygląda nowoczesny żyrandol z dziesiątkami małych lampek. Zawieszone nad stołem, przypominają rozgwieżdżone niebo. Niestety nie mam pojęcia jakiej firmy jest lampa – może Wy mi pomożecie?

masierogroup.com; myhome.pl

Bardzo prostym rozwiązaniem jest zawieszenie sznura lampek zewnętrznych lub rozstawienie lampionów  o różnym kształcie. Otoczenie zawsze nabiera wtedy romantycznego charakteru – idealnie pasującego na przykład do wieczornej kolacji.

homebook.pl

fixaodona.se; lidbeckbrent.com

Podobne artykuły
2 Comments
  1. Fajne te Top Light, chciałabym takie u siebie 🙂

  2. A mi się akurat podobają z myhome , czekam na następne J

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *