Jak samemu zrobić ścieżkę w ogrodzie?

Z pewnością każdy z Was wie, jak ważne znaczenie w ogrodzie mają ścieżki. Przede wszystkim są bardzo praktyczne: ułatwiają komunikację i prowadzą do najważniejszych miejsc działki. Ale gdy do cech czysto użytkowych dochodzi także nienaganny wygląd, dobrej jakości nawierzchnia i odpowiedni design, wówczas ścieżki ogrodowe stanowią jedną z głównych ozdób całej kompozycji, na równi z roślinami i małą architekturą. Czy ta zasada sprawdza się w Waszych ogrodach?

Jeśli nie, pora to zmienić! Zobaczcie, co dla Was wyszukałam 🙂 Świetny sposób na własnoręczne wykonanie kamiennej ścieżki, która wpasuje się niemal w każdy styl. Pomysł jest nieskomplikowany, wykonanie proste, a efekt doskonały. Sami zobaczcie!

Rabaty kwiatowe

1. Najpierw należy wyznaczyć kształt i szerokość przyszłej ścieżki. Miejsce to bardzo dokładnie oczyszczamy z chwastów. Brzegi wyznaczonego traktu umacniamy za pomocą desek, płyt krawężnikowych lub specjalnych obrzeży do trawników. Wybór materiału zależy od naszych preferencji, ale ja polecam tylko te naturalne, na przykład kamień czy drewno. Dno wykładamy agrotkaniną, która skutecznie zahamuje rozwój chwastów. Następnie przysypujemy ją warstwą piasku.

goodshomedesign.com

2. Piasek dokładnie wyrównujemy, aby droga nie była wyboista, potem zraszamy wodą i dokładnie uklepujemy, by podłoże było stabilne.

goodshomedesign.com

3. Na tak przygotowanym gruncie możemy już układać kamienne płyty. Szczeliny pomiędzy nimi szczelnie wypełniamy żwirem. I to już koniec pracy – nasza ścieżka jest już gotowa!

goodshomedesign.com

pinterest.com; goodshomedesign.com

Korzystając z tej instrukcji możemy samodzielnie wykonać ścieżkę z dowolnego materiału, na przykład plastrów drewna lub cegieł, a w szczelinach zamiast żwiru, posiać po prostu trawę. Pamiętajcie, że to od nas zależy końcowy efekt 🙂 Oto kilka inspiracji:

theglamoroushousewife.com; thegardenglove.com

altbuildblog.blogspot.com; worthminer.com; WordPress.com

www.lonny.com; apieceofrainbow.com

tradgardsflow.blogspot.com; decorology.blogspot.com; worthminer.com

sarahklassen.com; rcpblock.com

Podobne artykuły
1 Comments
  1. Witam, ja u siebie w ogrODZIE wykonałam ścieżki z kratek tego typu: http://siatkiplastikowe.com.pl/?p=p_51&sName=eko-krata-stabilizacja-gruntu, wiadomo efekt nie jest tak piękny^^

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *