Zieleń we wnętrzu

Zima idzie nieubłaganie. Na zewnątrz coraz chłodniej, rośliny wyraźnie przygotowują się do nowej pory roku, bo po ostatnim kwitnieniu ani śladu, a na drzewach coraz mniej kolorowych liści. To znak, że czas już na przeniesienie naszej ogrodowej pasji do domu 🙂 Wcale nie musimy żegnać się z kwiatami na długie miesiące, ale możemy zająć się nimi i stworzyć mały ogrodowy zakątek pod dachem. Rabaty kwiatowe

  

etsy.com

Wbrew pozorom nie potrzebujemy ani dużej przestrzeni, ani wielu roślin. Wystarczy dobry pomysł i szczypta wyobraźni, a oryginalna aranżacja gwarantowana.

Dziś chcę Wam pokazać stylizacje, w których wszystko jest inne niż to, do czego na dobre się przyzwyczailiśmy. Zamiast kwietnika – ozdobny sznur, w roli donicy – kula z mchu, a w środku kwiaty dowolnie wybranego gatunku. Takie kompozycje przyciągają uwagę i powodują, że nie sposób przejść obok nich obojętnie.

ofdesign.net

Najbardziej okazale i intrygująco wyglądają kompozycje stworzone z kilku okazów zawieszonych na różnej wysokości. W takiej postaci nadadzą nieprzeciętnego looku każdemu wnętrzu. Poza tym wiszące rośliny nie zajmują niepotrzebnie miejsca na stole, czy półce, na których swobodnie możemy rozstawić niezbędne przybory i bibeloty. Do zawieszenia kwiatowych kul wystarczy zwykły biały lub szary sznurek. Ale dla wzmocnienia efektu możemy zastąpić go ozdobnym kolorową wstążką, a nawet złotym łańcuszkiem. To zależy od Waszych preferencji, stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze oraz efektu końcowego, jaki chcecie uzyskać.

1decor.net

1decor.net

phenomenon.hu

phenomenon.hu

etsy.com

etsy.com

  

etsy.com; designsponge.com

1decor.net

1decor.net

designsponge.com

shop.pistilsnursery.com

shop.pistilsnursery.com

    

etsy.com

Kule z mchu można zastąpić dekoracyjnymi pojemnikami lub doniczkami, a te z kolei wywrócone do góry nogami będą wyglądały jeszcze oryginalniej.

1decor.net

1decor.net

1decor.net

1decor.net

1decor.net

1decor.net

1decor.net

1decor.net

ofdesign.net

ofdesign.net

zdjęcie top: etsy.com; allowmeeventdesign.blogspot.com

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *