Trawy w ogrodzie, czyli sposób na to, aby stworzyć przytulny zakątek

Choć słońce mocno jeszcze świeci za oknami, a dni są nadal pogodne, to coraz chłodniejsze noce i poranki powoli przyzwyczajają nas do nowej pory roku. Widać to chociażby po naszej garderobie, którą już jakiś czas temu zmieniliśmy na nieco cieplejszą. Coraz chętniej otulamy się miękkimi szalami, by schronić się przed pierwszymi powiewami jesiennego chłodu. Ta jesienna aura sprawiła, że chcę podzielić się z Wami moim najnowszym odkryciem, które świetnie wpisuje się w panującą modę na wszystko co miękkie i puszyste.
A będzie o niesamowitych ogrodach pełnych traw, które niczym ciepłe ubrania otulają je, dodając przytulności, a jednocześnie delikatnej, wakacyjnej zwiewności.

Trawy ozdobne są pełne wdzięku. Jak żadne inne rośliny potrafią całkowicie zmienić charakter otoczenia, stworzyć oryginalną przestrzeń i nadać jej formę kameralnego, cichego zakątka lub wręcz przeciwnie – wyczarować miejsce o wyrazistej formie pełnej kontrastów
i szalonych zestawień. Dostrzegam piękno w każdej z tych odsłon, ale osobiście preferuję odważne kompozycje, bazujące na nietypowym łączeniu barw, pokrojów i faktur. A czy Wy macie swoje ulubione kompozycje z trawą w roli głównej? Jeśli jeszcze nie jesteście zdecydowani, przedstawiam kilka propozycji, które spodobały mi się najbardziej. Mam nadzieję, że i Wam przypadną do gustu.

 

 

diyandmag.com

diyandmag.com

 

 

delightdepartment.blogspot.com

delightdepartment.blogspot.com

 

 

flickr.com

flickr.com

 

 

mygardendiaries.com

mygardendiaries.com

 

moderncountrystyle.blogspot.com

moderncountrystyle.blogspot.com

 

  22bb16d60430b38570d484f9a5acdb36  3e14b0772e134e184cbd5dbd7a2955cc

monrovia.com; diyandmag.com; listotic.com

 

Czy znacie brytyjskiego architekta Toma Stuarta-Smitha? Zasłynął z fantazyjnych projektów i niebanalnego wykorzystania traw
w ogrodzie. Najlepsza moim zdaniem jego realizacja to ogród w Londynie. Ze względu na moją słabość do baroku, uwiódł mnie też ogród
w Hampshire. Topiary rodem z XVII wieku zatopione w łanach bujnych traw zrobiły na mnie ogromne wrażenie.

 

gallery_high_03_London_garden_MM_001

gallery_high_04_London_garden_MM_001

gallery_high_02_London_garden_MM_001

tomstuartsmith.co.uk

tomstuartsmith.co.uk

 

Czy wspominałam już o mojej słabości do stylu barokowego? :-) Oto aranżacja, która wprost mnie uwiodła. Zamiast tradycyjnego niskiego żywopłotu z ciętego bukszpanu, zastosowano tu ornament z niskiej trawy. Zabieg bardzo prosty, a efekt – fantastyczny.

 

mgc-old.zurka.com

mgc-old.zurka.com

 

agrowingobsession.com

agrowingobsession.com

 

Trawy ozdobne to także wdzięczny element bardzo nowoczesnych ogrodów. Ich delikatna forma świetnie zmiękcza sztywną geometrię kompozycji.

 

cont-comp-1

cont-com-3-1024x682

growingnicely.co.uk

growingnicely.co.uk

 

archi-verde.be

archi-verde.be

 

zdjęcie top: williammoorefarms.ca

Podobne artykuły
1 Comments
  1. Rewelacja! Piękne zestawy traw. Uwielbiam trawy a przy niskich podczas koszenia się relaksuję.

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *