Świąteczne nakrycie stołu. Część pierwsza: styl rustykalny

Wigilia to dzień, na który wszyscy czekamy cały rok. Spotykamy się wtedy z bliskimi, rodziną i przyjaciółmi. Razem spędzamy czas i kolędujemy, a wszystko to przy jednym stole, który wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki na niebie staje się centralnym punktem, na który wszyscy skupiają swoją uwagę. Dlatego tak ważne jest, aby tego wieczoru stół był w sposób szczególny nakryty i udekorowany. Wyjątkowa okazja wymaga bowiem wyjątkowej oprawy 🙂

Czy Wy wiecie już jak nakryć świąteczny stół? Sposobów jest wiele i niełatwo jest się na coś zdecydować, dlatego postanowiłam Wam (i sobie) ułatwić zadanie 🙂 W tym i paru kolejnych artykułach przedstawię  pomysły na świąteczne nakrycie stołu, a każdy wpis poświęcony będzie innemu stylowi.

Część pierwsza: styl rustykalny

Aranżacja w stylu rustykalnym spodoba się z pewnością miłośnikom przyrody i ekologicznego życia. Wszystko, co znajdzie się w rustykalnej stylizacji powinno być naturalne i prawdziwe. Tutaj nie będzie miejsca na sztuczne imitacje i plastikowe ozdoby. Należy sięgnąć po prawdziwe szyszki, gałązki sosny pachnące lasem, zielony mech zebrany podczas spaceru, spękaną korę do ozdoby czy krążki drewna pod zastawę. Do dekoracji możecie użyć także to, co znajdziecie w przydomowym ogródku lub w sadzie, na przykład korale jarzębiny, czerwone jabłka, orzechy włoskie, ozdobne gałązki irgi lub śnieguliczki. Zastanówcie się także nad samym nakryciem. Jeśli obrus i serwetki – to lniane, jeśli zastawa – to z prawdziwej porcelany lub fajansu, jeśli chcecie rozłożyć gdzieniegdzie bombki dla dekoracji – to tylko te prawdziwe, szklane. Jeśli będziecie trzymać się podstawowych zasad, na pewno stworzycie piękną i szlachetną dekorację na stole. Sprawdźcie sami, jak pięknie może ona wyglądać:

 

  

jossandmain.com; blog.williams-sonoma.com

 

  

stylesdecor.com; elizabethannedesigns.com

 

  

johanna-vintage.blogspot.pt

 

  

jennycollier.com; countryliving.com

 

  

volang.elledecoration.se; sjarmerendejul.blogspot.com

 

  

blog.williams-sonoma.com; rusticweddingchic.com

 

  

andersonandgrant.com; lovelymarket.blogs.marieclairemaison.com

 

  

123rf.com; werannas.blogspot.fi

 

  

splenderosa.blogspot.com; marthastewart.com

 

  

asthecardrackturns.blogspot.com; etsy.com

 

  

elizabethannedesigns.com; meadowlakeroad.com

 

    

elizabethannedesigns.com; domesticfashionista.com

 

  

homegoods.com; belleandchic.com

 

  

vintage-house.blogspot.nl; yummymummykitchen.com

zdjęcie top: johanna-vintage.blogspot.pt

 

Spodobały Wam się te stylizacje? Być może którąś zastosujecie u siebie w domu? Czekam na Wasze opinie na ten temat 🙂

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *