Ogrody gwiazd: Jennifer Lopez

Czy zastanawialiście się czasem jak żyją znane gwiazdy kina i muzyki? Jak mieszkają, czym się otaczają, jak urządzają swoje ogrody? Zawsze mnie to ciekawiło i mam nadzieję, że Was również, dlatego postanowiłam stworzyć wątek poświęcony rezydencjom i ogrodom największych sław znanych z dużego ekranu i scen muzycznych.

Dziś zajrzymy do rezydencji Jennifer Lopez 🙂 Piosenkarka mieszka w Hidden Hills – zamkniętym miasteczku będącym prawdziwą oazą wielu gwiazd. Posiadłość kupiła w 2010 roku, ale zanim tam zamieszkała, wraz z projektantem Michelle Workman’em przeprowadziła gruntowny remont.

Cała posiadłość zajmuje powierzchnię ponad jednego hektara. Rabaty kwiatowe, Centralnym punktem założenia jest duży, kilkuskrzydłowy dom. Jego elewacja, pierwotnie wyłożona ciemnoczerwoną cegłą, została przemalowana na biało, nadając mu niebywałej lekkości i świeżości.

Ogród otaczający rezydencję utrzymany jest w swobodnym stylistyce nawiązującej nieco do krajobrazowych rozwiązań. Dominują tu kręte linie, nieregularne kształty rabat i luźne nasadzenia drzew. Widać to wyraźnie w części frontowej, gdzie droga dojazdowa delikatnie faluje wzdłuż domu, wytyczając tym samym luźny układ trawników. Obrzeża podkreślone są gdzieniegdzie rabatami kwiatowymi i pojedynczymi okazami formowanych roślin.

Do głównego wejścia prowadzą szerokie schody. Duże kamienne donice, stojące u ich szczytu znacznie urozmaicają tę część posiadłości.

Amerykanie słyną z upodobania do dużych przestrzeni, pięknych, rozległych widoków i luksusu. To się wyczuwa także i tutaj. Tylna część ogrodu, została zaprojektowana tak, by można było kameralnie spędzić czas, a jednocześnie delektować się odległym krajobrazem. Wyjątkowa perspektywa otwiera się zwłaszcza na tarasie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć basenu kąpielowego. Znajduje się tuż przy otwartym tarasie i podobnie jak reszta ogrodu, zyskał nieregularny kształt o falistym zarysie. Brzeg wyłożono kamiennymi płytami, a dookoła rozstawiono donice z ozdobną roślinnością i małe zestawy wypoczynkowe.

Ogród jest bardzo lekki i świeży. Miękkie linie trawnika, ścieżek i basenu plastycznie modelują przestrzeń, a zastosowane materiały wykończeniowe i wyposażenie tworzą spójną i harmonijną całość. Zwróćcie uwagę na roślinność. Zamiast kolorowych kwiatów wykorzystano przede wszystkim zielone rośliny, których barwa podkreśla jasną elewację budynku. Różne faktury i pokroje poszczególnych okazów dodają natomiast zwiewności i subtelności całemu ogrodowi.

Ogród Jennifer Lopez bardzo mi się spodobał. Najbardziej cenię w nim to, że jest kobiecy i delikatny. A czy Wam także przypadł do gustu? Jestem bardzo ciekawa Waszych komentarzy 🙂

zdjęcia: hookedonhouses.net

zdjęcie top: iandnews.tk; hookedonhouses.net

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *