Lato na życzenie, czyli 10 roślin kwitnących jesienią

Lato na życzenie – to brzmi jak bajka, ale jest pewien sposób, który pozwala wyczarować letnią aurę nawet w październiku. Jest bajecznie prosty, a daje spektakularny efekt, oczywiście jeśli umiejętnie go zastosujemy. Chodzi o takie skomponowanie roślin w ogrodzie, aby rabaty kwitły jak najdłużej, nawet do pierwszych przymrozków.

Roślin kwitnących jesienią jest bardzo dużo. Wykorzystanie zaledwie kilku gatunków pozwala zdziałać cuda i zachować charakter sierpniowego pejzażu nawet teraz. A jeśli zastosujemy te z nich, które kwitną nieprzerwanie na przykład od lipca do późnej jesieni, to już w ogóle nie zauważymy, że lato się skończyło 😉

Oto moja lista 10 roślin kwitnących jesienią:

zdjęcie: frolic-blog.com

zdjęcie: indulgy.com

zdjęcie: indulgy.com

zdjęcie: gardenia.net

zdjęcie: LiamLondon/ flickr.com

zdjęcie: southernliving.com

zdjęcie: bhg.com

zdjęcie: LINDSEY RENTON/ flickr.com

zdjęcie: bhg.com

oakleafgardening.com

Macie już pomysł na swoje kompozycje w wakacyjnym klimacie? Jeśli nie, zainspirujcie się gotowymi zestawieniami. Oto kilka najciekawszych propozycji, które znalazłam dla Was w sieci:

shabbyandcharme.blogspot.co.uk; jolenesgardening.org

Werbeny ładnie komponują się z onętkami – razem wyglądają lekko i zwiewnie.

photos.hgtv.com; lucimarascomparim.blogspot.fr

Złocień krzewiasty to jedna z tych roślin, które wszystkim (bez wyjątku) kojarzą się z latem. Dobrze wygląda solo wyeksponowany w ciekawym naczyniu lub z żółtą rudbekią.

mosaicgardens.co.uk

Jesień to także czas traw. Jeśli dorzucimy do nich krwawniki, jeżówki czy kosmosy, stworzymy ciekawą i oryginalną kompozycję.

indulgy.com; webshots.com

Ostatnie zestawienia to jeżówka w towarzystwie perowski łobodolistnej (szałwii rosyjskiej), która kwitnie do września oraz traw ozdobnych.

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *