Jak przyozdobić dom na święta? Alternatywa dla choinki

Czy wspominałam już o tym, że choinka jest moją najukochańszą ozdobą świąteczną i nie wyobrażam sobie bez niej Bożego Narodzenia? Pewnie już o tym wiecie 😉 ale są też tacy, którzy do szczęścia wcale nie potrzebują przystrojonego drzewka. Nie widzę w tym nic złego ani dziwnego, tym bardziej że można bardzo atrakcyjnie udekorować wnętrze, niekoniecznie sięgając po tradycyjne rozwiązanie. Co więcej, zastąpienie klasycznej choinki oryginalną stylizacją bożonarodzeniową może w równym stopniu obudzić ducha świąt i wprowadzić nas w wyjątkowy, świąteczny nastrój. Dlaczego więc nie spróbować? Przygotowałam dla Was cały szereg pomysłów, które możecie wykorzystać w swoich wnętrzach. Zainspirujcie się! Może te święta postanowicie spędzić w bardziej niekonwencjonalnym entourage’u?

 

1. Propozycje dla małych mieszkań

Jeśli jesteście posiadaczami małego mieszkania, to wcale nie oznacza, że jedyną dekoracją, którą możecie podziwiać podczas świąt jest dekoracja… u Waszych znajomych 😉 u Was też może stanąć piękna choinka, pod którą Święty Mikołaj podrzuci prezenty. Jak to możliwe? Zasada jest prosta: jeśli brakuje wam przestrzeni i miejsca na podłodze, wykorzystajcie pustą ścianę! Zawieście na niej świecące lampki, bombki, złote łańcuchy, tak by wszystko razem tworzyło kształt choinki. Do dekoracji możecie użyć także bardziej niekonwencjonalnych ozdób, na przykład drewnianych desek, suchych konarów, gałązek świerkowych, sosnowych szyszek, a nawet kartek papieru. Tu właściwie nie ma żadnych ograniczeń. Wykorzystajcie to, co podoba się Wam najbardziej i pasuje do stylu, w jakim utrzymane jest wnętrze. Oto kilka moich propozycji:

 

  

viahouse.com; planete-deco.fr

 

  

brit.co; amenagementdesign.com

 

  

101woonideeen.nl; onekindesign.com

 

  

decor8blog.com; ikea.com

 

  

domino.com; almostmakesperfect.com

 

  

hongkiat.com; myscandinavianhome.blogspot.com.es

 

  

style-files.com; apartmenttherapy.com

 

  

howtodecorate.com; elinepellinkhof.blogspot.com

 

  

mightygirl.com; worthingcourtblog.com

 

  

design-eco.ca; apartmenttherapy.com

 

2. Propozycje dla większych mieszkań

Podczas aranżowania większej przestrzeni nie jesteśmy ograniczeni brakiem miejsca, dlatego swobodnie możemy wybierać spośród różnorodnych dekoracji, zarówno przestrzennych, jak i tych zaprezentowanych wyżej. Ja wybrałam dla Was takie, które mocno nawiązują do klimatu świątecznej choinki, ale jednak choinką nie są 🙂 Deski ułożone w stożek, bezlistne drzewka, suche gałęzie w wazonie, drabina… Sami zobaczcie:

 

  

kararosenlund.com; bhg.com

 

  

etsy.me; welke.nl

 

  

frenchbydesignblog.com; oisoioi.com

 

  

buzzfeed.com; blog.purehome.com

 

  

flickr.com; bohemiansense.com

 

  

seasons.nl; stilinspiration.myhome.aftonbladet.se

 

A jakie dekoracje Wy lubicie najbardziej? Może macie inne pomysły na bożonarodzeniowe ozdoby? Chętnie poznam Wasze propozycje 🙂

 

zdjęcie top: kararosenlund.com

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *