Jak efektownie zapakować prezenty za mniej niż 2 zł?

Do świąt zostało zaledwie dwa dni, ale mam nadzieję, że jeszcze nie jest za późno na poruszenie tematu pakowania prezentów 🙂 Każdego roku staram się jak najpiękniej przyozdobić wszystkie podarunki. Za każdym razem miałam inny pomysł: albo owijałam je złotym, błyszczącym papierem i przypinałam czerwoną kokardę, albo wybierałam zupełnie biały, gładki papier, na którym później sama rysowałam drobne świąteczne wzorki, innym razem postawiłam na zwykłą, szarą gazetę, którą wzbogaciłam o białe serwetki, kiedy indziej znowu owinęłam wszystko w papier biurowy, na którym wydrukowałam zabawne świąteczne życzenia. Za każdym razem moje prezenty wyglądały wspaniale, dlatego teraz nie może być inaczej 🙂

W tym roku kieruję się zasadą: maksimum efektu, minimum wydatków. Osiągnięcie wyznaczonego celu może mi zapewnić jedynie ekologiczne podejście. Jak się sami domyślacie, królować u mnie będzie sama natura 🙂  Do pakowania moich prezentów wykorzystałam to, co dała nam przyroda. W lesie nazbierałam sosnowe szyszki i gałązki oraz gałązki brzozy, a z ogrodu przyniosłam gałązki irgi i żywotnika oraz piękne, białe owoce śnieguliczki. W sklepie kupiłam jedynie arkusz szarego papieru za 1,50 zł. To była cała kwota, jaką wydałam w tym roku na pakowanie prezentów 🙂 Sznurka już nie musiałam kupować, ponieważ miałam odpowiedni w domu, ale można go dostać w każdym sklepie papierniczym za ok. 2 zł, a więc to też nie jest duży wydatek.

Wszystko gotowe, a więc do dzieła!

 

Prezent nr 1

Upominek owiń szarym papierem i obwiąż białym sznurkiem. Przygotuj gałązki żywotnika: zielone części obetnij od zdrewniałego pędu. Ułóż je w kształcie małego łańcucha, nakładając gałązki dachówkowato. Wszystkie gałązki solidnie obwiąż nitką na okrętkę tak, by nie było jej widać. Gotowy łańcuch zwiń, tworząc mały wianek. Ułóż go na froncie prezentu i przytwierdź, przyszywając do białego sznurka. Na środku zrób kokardkę z białego sznurka, którym przewiązany jest prezent i wyciągnij ją na wierzch. Gotowe!

 

Prezent nr 2

Upominek owiń szarym papierem i obwiąż sznurkiem. Przygotuj dwie gałązki irgi. Weź jedną i przymocuj ją do sznurka, którym owinięty jest prezent. Ja przyszyłam ją „na okrętkę” – użyłam do tego złotej nitki, by nieco wzbogacić kompozycję. Analogicznie postępuj z drugą gałązką irgi. Gdy cały sznurek przykryjesz irgą, prezent będzie ukończony.

 

Prezent nr 3

Tak jak pozostałe prezenty, także i ten owiń szarym papierem i obwiąż sznurkiem. Sięgnij po trzy gałązki brzozy – wybierz te najbardziej wiotkie. Zwiąż je wszystkie na jednym końcu zapleć luźny warkocz. Następnie zwiń go w mały wianuszek, wiążąc ze sobą dwa końce. W miejscu łączenia przymocuj dwie zielone gałązki żywotnika, rozkładając je na boki, a na środku umieść owoce śnieguliczki. Całość przywiąż do sznurka, którym owinięty jest prezent. Zawiąż kokardkę i gotowe!

 

Do opakowania moich prezentów nie wykorzystałam wszystkiego, co przygotowałam wcześniej. Z tego co zostało, ułożyłam świąteczny bukiet, pięknie pachnący lasem 🙂

 

A Wy jak planujecie zapakować swoje prezenty? Czekam na Wasze propozycje!

Podobne artykuły
1 Comments
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *