Fotel LCP – nowoczesność i subtelna finezja w jednym

Czy znacie postać Maartena van Severena? To jeden z najbardziej znanych belgijskich designerów. Ukończył architekturę na Akademii Sztuk Pięknych, ale w swej pracy zawodowej poświęcił się projektowaniu mebli. Istnieje opinia, że stworzył najwygodniejsze krzesło w dziejach meblarstwa – model 03 – ale nie o nim chcę dziś opowiedzieć. Najbardziej spośród jego projektów podoba mi się fotel LCP i to on będzie głównym bohaterem dzisiejszego artykułu.

polyvore.com

polyvore.com

„LCP” posiada w zasadzie wszystko to, z czego słynie całe meblarstwo Severena. Ma prostą, czystą linię, jest oszczędny w formie i materiale, a przy tym zachowuje subtelną finezję kształtu. Wymodelowany jest z jednej tafli przezroczystego akrylu, która miękko i nieco spiralnie wygina się, przyjmując specyficzną postać siedziska. Można ją przyrównać do szezlongu o bardzo nietypowym, innowacyjnym kształcie. Na pierwszy rzut oka może wydawać się zbyt cienki, jednak w użyciu okazuje się elastyczny i bardzo komfortowy.

areaneo.com

areaneo.com

Rabaty ogrodowe – Największą zaletą fotela LCP jest połączenie wytrzymałej konstrukcji z delikatnym, jakby nieuchwytnym wyglądem. Te wszystkie cechy sprawiają, że jest to mebel bardzo uniwersalny. Pasuje niemal do każdego stylu, świetnie wygląda w nowoczesnej aranżacji, ale też idealnie komponuje się z klasycznym wnętrzem. Akryl, z którego został wykonany jest odporny na zadrapania i łatwo go utrzymać w czystości, dlatego fotel z powodzeniem może stać w ogrodzie –  a to podoba mi się w nim najbardziej.

distilleryimage6.ak.instagram.com

distilleryimage6.ak.instagram.com

livingthelab.com

livingthelab.com

revistacasaejardim.globo.com

revistacasaejardim.globo.com

zdjęcie top: behindthescenes.thecoveteur.com

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *