DIY: jak zrobić wzorzystą ścianę z bluszczu

Miałam inne plany co do dzisiejszego wpisu, ale trafiłam na ciekawy artykuł Megan Pflug –amerykańskiej dekoratorki wnętrz. Projektantka  pokazuje w nim krok po kroku jak samemu wykonać wzorzystą ścianę z bluszczu. Pomysł wydał mi się interesujący tym bardziej, że tego typu projekty ogrodów prezentowałam na blogu już wcześniej (znajdziecie go tutaj). Uznałam więc , że dobrze byłoby rozwinąć  temat o proste DIY, które być może przyda się także i Wam.

Co będzie potrzebne:

drut ocynkowany

haki

nożyce do drutu

miarka

wiertarka

sadzonki bluszczu

1. Rozrysowanie wzoru

Przy pomocy miarki i ołówka należy zaznaczyć umiejscowienie haków. Powinny być one rozmieszczone w równych odstępach od siebie, zarówno w pionie i w poziomie. Pamiętajcie, by odległości były dość duże – wtedy wzór będzie czytelny. Najprościej będzie zacząć od jednej z krawędzi ściany i odmierzać po kolei kilkudziesięciocentymetrowe odcinki do momentu, aż cała ściana będzie pokryta punktami. W oznaczonych miejscach przymocujcie wiertarką haki.

1

2. Rozpięcie drutu

Kiedy haki będą już na swoich miejscach, możecie zabrać się za rozpięcie drutu. Przewlekajcie go przez haczyki tak, by końcowy wzór utworzył ukośną kratkę. Drut musi być mocno naciągnięty, by tworzył solidną podporę.

2

Kratka powinna być dość spora, by było ją widać w całej aranżacji ogrodu

3. Posadzenie bluszczu

To już prawie koniec prac, pozostało tylko posadzenie bluszczu. Aby końcowy efekt był najbardziej efektowny, umieśćcie sadzonki jak najbliżej rozpiętego drutu (nigdy na środku pustej kratki). Wtedy pędy od razu zaczepią się o podporę i pięknie podkreślą wyznaczony wzór.

zdjęcia: onekingslane.com

Rabaty kwiatowe – gotowe projekty rabat ogrodowych

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *