Czym udekorować dom i ogród? Proponuję malownicze wianki!

W ogrodzie, oprócz jego stałego wyposażenia w postaci mebli czy wieloletnich roślin, których raczej nie zmieniamy często, bardzo ważne są dodatki. Z reguły drobne akcesoria potrafią zdziałać naprawdę dużo, na przykład całkowicie zmienić charakter miejsca, przestylizować dotychczasową aranżację lub dodać jej niecodziennej pikanterii. Możliwości jest całkiem sporo. Podstawową zaletą wszelkich dodatków jest to, że można je zmieniać w dowolnym czasie, w zależności od panujących trendów lub naszego samopoczucia, nie narażając nas przy tym na duże koszty.  Dzięki temu w prosty sposób każdego miesiąca albo nawet i częściej możemy zmieniać wygląd naszego otoczenia.

 

shannonkirsten.blogspot.com

shannonkirsten.blogspot.com

 

Jednym z bardzo popularnych dodatków dekoracyjnych są ozdobne wianki. Zdecydowanie najbardziej kojarzą się z wiosennymi i letnimi kwiatami, ale tak naprawdę mogą być wykonane z najrozmaitszych materiałów. Najlepszą podpowiedzią, z czego je wykonać, jest panująca aura na zewnątrz. Latem najlepsze będą świeże polne kwiaty, jesienią sięgniemy po suche gałązki i liście, a zimą najlepszą inspiracją będzie z pewnością świąteczna choinka. Propozycji jest bez liku.

 

bomimi.decostyl.pl

bomimi.decostyl.pl

 

indulgy.com

indulgy.com

 

  

sunset.com; aprettylife13.blogspot.com

 

etsy.com

etsy.com

 

alyssiabphotography.com

alyssiabphotography.com

 

bhg.com

bhg.com

 

A gdzie gotowy wieniec będzie prezentował się najlepiej? W każdym miejscu, które będziecie chcieli wyraźnie zaakcentować. Może to być na przykład atrakcyjne ogrodzenie niedaleko miejsca wypoczynkowego w ogrodzie, drzwi frontowe do domu lub ściana nad kominkiem w salonie. Wszędzie tam wieńce będą wyglądały bardzo dobrze, pod warunkiem, że zastosujecie się do pewnych zasad.

 

grandinroad.com

grandinroad.com

 

skonahem.com

skonahem.com

 

  

estmagazine.com.au; nicolefranzen.blogspot.jp

 

  

countryliving.com; inmyownstyle.com

 

  

blomsterverkstad.blogspot.com

 

tulleandchantilly.com

tulleandchantilly.com

 

  

photos.oregonlive.com

 

    

ana-rosa.tumblr.com; werandacountry.pl

 

Musicie pamiętać, że są to ozdoby bardzo przykuwające uwagę, a przez to dominują w całej kompozycji. Dlatego nie możecie przesadzić z dodatkami. Niech wieniec stanowi główny element aranżacji, a pozostałe niech tylko mu towarzyszą, dopełniając kompozycji.

 

  

satoridesignforliving.com

 

Skupcie się na odpowiednim doborze kolorów. Zbyt szeroka paleta zastosowanych barw może jedynie przytłoczyć otoczenie i spowodować, że stanie się ono zbyt ciężkie. Najlepiej bazować na jednym do trzech kolorów i na tym oprzeć całą kompozycję. Dobrze jest też dopasować kolorystykę wieńca do tej panującej wokół – to gwarancja wyważonego zestawienia.

 

    

pinterest.com; annabellacharles.com; illony.com

 

  

runtoradiance.com

 

home-biba.blogspot.com

home-biba.blogspot.com

 

freepeople.com

freepeople.com

 

    

allthingsshabbyandbeautiful.tumblr.com; prydelig.blogspot.jp; angelicaolausson.blogg.se

 

Zadbajcie o odpowiednie proporcje. Gruby i masywny wieniec nie będzie dobrze komponował się z delikatną szklaną zastawą i zwiewnymi woalami, a z kolei cieniutki i filigranowy wianuszek będzie niezauważalny w towarzystwie ciężkich kolonialnych mebli, bogato zdobionej porcelany i wazy po brzegi wypełnionej bujnymi kwiatami. Znajdźcie w tym wszystkim umiar, a na pewno wyjdziecie w tego obronną ręką.

 

  

  

songbirdblog.com

 

zdjęcie top: batixa.tumblr.com

Podobne artykuły
1 Comments
  1. Ciekawe pomysły. Każdy może je zastosować

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *