Co zrobić, aby w lutym Twój ogród tonął w kwiatach?

Choć bardzo lubię zimę i wciąż jeszcze czekam na wielki powrót mrozu i śniegu, to już zaczynam myśleć o nowej porze roku. Wraz z nadejściem lutego wypatruję pierwszych kwiatów, zwiastujących wiosnę. Przebiśniegi i śnieżyce wcześniej niż wszystkie inne rośliny budzą się z zimowego snu, dając nam znak, że ocieplenie już niedługo. To niepozorne, drobne kwiatki, a jednak każdego roku budzą w nas tyle radości :-)

Przebiśniegi i śnieżyce są obecne w naszych ogrodach w przedwiośniu, kiedy jeszcze nie spędzamy zbyt dużo czasu w ogrodzie, a do tego są tak filigranowe, że czasem z trudem dostrzegamy je w trawie.  Zadbajmy więc o to, aby jak najlepiej je wyeksponować. Podstawowa zasada, o której nigdy nie powinniście zapomnieć to taka, by nie sadzić ich w rzędzie jako obrzeże rabaty czy chodnika. W taki sposób nie wydobędziecie z nich całego piękna, ale sprawicie, że będą jeszcze skromniejsze. Po drugie pamiętajcie, że te rośliny są zbyt drobne, by rosły osobno. Najlepiej wyglądają i czują się w dużych grupach. Jeśli rozpoczynacie swoją uprawę z garstką cebulek, rozrzućcie je pod drzewem i posadźcie każdą cebulkę tam, gdzie spadła. W ciągu kilku sezonów rośliny licznie się rozmnożą, a Wy będziecie dumnymi posiadaczami pięknego, białego kobierca. Szerokie łany przebiśniegów i śnieżyc, tworzących malowniczy dywan – właśnie w takiej formie prezentują się doskonale. A co jeśli nie mamy ogrodu? Te rośliny fantastycznie wyglądają także we wnętrzu. Możecie posadzić je w ozdobnej donicy lub ułożyć z nich niewielki bukiet. Taka dekoracja na pewno zwróci uwagę każdego gościa – nieczęsto przecież mamy do czynienia z przebiśniegami w salonie :-)

  

calmdownnow.com; ebsqart.com

 

ukgardenphotos/ Flickr

 

    

pinterest.com/lynda_r; pinterest.com/ritaballer; blomsterverkstad.blogspot.com

 

  

eyeartgarden.com; Clive Nichols/ Flickr

 

    

millasblaabertua.blogspot.de; flowerona.com; Bloglovin’

 

  

Anna vd Haar/ pinterest; Tumblr

 

    

pinterest.com/wyldecreations; frustratedgardener.com; fennelandfern.co.uk

 

  

blog.stylizimo.com; eMAJgen/ Flickr

 

    

Barbara Smith/ pinterest; Of Spring and Summer/ Flickr; acountryfarmhouse.blogspot.com

zdjęcie top: Joe Oughton/ Flickr

Podobne artykuły
2 Comments
  1. aby do wiosny, te przebiśniegi w doniczce wyglądają bardzo ładnie aż będe musiała zaszaleć w przyszłym roku i zaszpanować nimi w okresie zimowym 😀

  2. O tak, ja na pewno też tak zrobię :-)

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *