Chcesz zachwycić weselnych gości? Wystylizuj plener jak nikt inny!

Czy weselny plener zawsze musi oznaczać romantyczną scenerię pełną strojnych dekoracji niczym z barokowego pałacu? Rzeczywiście te baśniowe aranżacje są przepiękne i skradły serca już niejednej młodej parze (dlaczego – możecie przekonać się tutaj), ale w istocie możliwości wystylizowania ogrodu na tę wyjątkową okoliczność jest dużo więcej. Dziś chciałabym udowodnić, że oprawa wesela urządzanego na świeżym powietrzu może przybrać formę eleganckiego i wytwornego salonu, niekoniecznie nawiązującego do otaczającej przyrody.

Poznajcie kolejną realizację firmy Perfect Day Wedding Planners, która tym razem postawiła na klasyczną elegancję doprawioną szczyptą nowoczesności.

Salonowy efekt uzyskano dzięki odpowiedniej kolorystyce. Wykorzystano tu klasyczne połączenie bieli i czerni, które zawsze wygląda szykownie i dostojnie. W tej tonacji utrzymane są główne elementy aranżacji: nakrycia stołów, krzesła dla gości i zasłony przewieszone pod szklanym sufitem. Gładkie tkaniny, pozbawione zbędnych wzorów uspokajają wnętrze i sprawiają, że jest ono przejrzyste i harmonijne.

Wyrazistym akcentem są dekoracje kwiatowe. Jasnozielone bukiety mocno wyróżniają się w czarno-białym otoczeniu, nadając mu jednocześnie lekkości. Bardzo pomysłowym i praktycznym rozwiązaniem jest umieszczenie kompozycji na wysokich kwietnikach. Dzięki temu nie zasłaniają gościom widoku i sprawiają, że wnętrze jest bardziej przestronne.

2

Całości dopełnia skromna zastawa stołowa, papeteria ślubna w kolorze kompozycji kwiatowych i kryształowe żyrandole, które w tym zestawieniu wyglądają bardzo subtelnie.

I jeszcze coś, o czym powinnam była chyba zacząć. Salonowy efekt zapewnia tutaj przede wszystkim szklany pawilon, w którym postanowiono urządzić wesele. Dzięki niemu stylizacja wnętrza wcale nie musi nawiązywać do otaczającego krajobrazu, ale może przybrać dowolną formę, niezależnie od charakteru otoczenia. Poza tym to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, ponieważ nie jesteśmy uzależnieni od pogody, która w naszym klimacie potrafi być bardzo kapryśna. Na rynku istnieje wiele firm, wypożyczających wszelkiego rodzaju pawilony i namioty wraz z pełnym wyposażeniem, tak więc zorganizowanie wesela w plenerze wcale nie jest tak trudne jak nam się może wydawać 🙂

Artykuł nie jest sponsorowany i powstał przy współpracy z firmą Perfect Day Wedding Planners.

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *