Aranżacja w stylu vintage – jak ją stworzyć?

Urządzając przestrzeń wokół siebie staramy się, aby w całości prezentowała się jak najlepiej, zapominając jednocześnie o szczegółach. A przecież to właśnie detale decydują o końcowym efekcie całej kompozycji, nadając jej ostatecznego rysu. W tym roku, podobnie zresztą jak w kilku poprzednich sezonach, utrzymuje się wciąż na topie styl vintage i wszystko co z nim związane. Cieszę się, bo choć sama nigdy nie byłam przesadną jego wielbicielką, to nie można odmówić mu wyjątkowego uroku, pozwalającego poczuć choć przez moment klimat dawnych czasów. Kto więc tęskni za dzieciństwem spędzonym u babci w domu pełnym magicznych bibelotów, może stworzyć jego namiastkę.

Styl vintage to detale: wyjątkowe drobiazgi, które mają dla nas wartość sentymentalną lub po prostu wywołują u nas skojarzenia z przeszłością. Stary drewniany stół, niekompletne sztućce, wyszczerbiona filiżanka z porcelany będą idealne, a im starsze, tym lepiej. W tym przypadku starocie nie potrzebują całkowitej renowacji, bo to patyna jest tu największą ozdobą. Zardzewiały nóż? Nic nie szkodzi – w takim stanie będzie doskonałą dekoracją. Chybotliwe krzesło okaże się oryginalną podstawą kwietnika, nieszczelna balia może stać się dużą donicą, stara komoda będzie świetnym schowkiem na małe narzędzia ogrodowe. To tylko kilka pomysłów. Tak naprawdę vintage style niejedno ma imię, a wszystko zależy od rzeczy, które chcemy wykorzystać i naszej kreatywności.

vibekedesign.blogspot.nl; modvintagelife.blogspot.com

vibekedesign.blogspot.co.uk

Dekoracje w stylu vintage będą najpiękniejsze, gdy wykorzystamy w nich oryginalne przedmioty z dawnych lat. Na strychu i dziadków z pewnością znajdzie się mnóstwo zapomnianych przedmiotów, które tylko czekają, by dać im drugie życie. Udajmy się też na pchli targ – to prawdziwa kopalnia skarbów, skąd na pewno wrócimy z cennym łupem.

vibekedesign.blogspot.co.uk; inspirationivitt.blogspot.com

vibekedesign.blogspot.com.es

zdjęcie: interioralchemy.tumblr.com

2lovely.tumblr.com; vibekedesign.blogspot.it

zdjęcie: vibekedesign.blogspot.nl

vibekedesign.blogspot.nl

hometalk.com; indulgy.com

zdjęcie: seasons.nl

desdemventana.blogspot.com; bec4-beyondthepicketfence.blogspot.ca

vibekedesign.blogspot.com; lafigurina.com

zdjęcie top: 2lovely.tumblr.com; bec4-beyondthepicketfence.blogspot.ca

Podobne artykuły
6 Comments
  1. Fajne, lubię takie klimaty

  2. Piękne inspiracje :) Urzekła mnie zielona konewka :)

  3. Rzeczywiście wygląda świetnie, szczególnie w trzecim zestawieniu :)

  4. bardzo fajne propozycję, udostępnię na fb

  5. nice, staram się namówić męża, ale ciężko go przekonać J

  6. Karolina Barska

    Styl vintage trochę mi się już przejadł, szczerze mówiąc.

leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *