12 sposobów, jak skutecznie odstraszyć komary i meszki. Część 1.

Chyba wszyscy wiemy, jak niektóre owady potrafią uprzykrzyć pobyt na świeżym powietrzu. Wszędobylskie meszki, komary i muchy dają o sobie znać zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie, czyli wtedy, gdy grillujemy z przyjaciółmi, wylegujemy się na trawie czy odpoczywamy na balkonie. Co zrobić, by pozbyć się tych nieproszonych gości? Jest na to wiele różnych sposobów, ale ja polecam te naturalne: sadzenie roślin odstraszających owady. Poznajcie 12 gatunków, które nadają się do tego najlepiej. Zapraszam na część pierwszą 🙂

Pelargonia – znana przez wszystkich jako roślina typowo dekoracyjna, ale nie każdy wie o jej walorach czysto użytkowych. Wydziela zapach, który skutecznie odstrasza insekty, w tym nielubiane przez nas muszki. Pelargonie lubią stanowiska słoneczne, gdzie najpiękniej się rozwijają i obficie kwitną.

zdjęcie: vibekedesign.blogspot.co.uk

 

odstrasza nie tylko komary, ale także meszki, muchy i mole.

zdjęcie: americanmeadows.com

roślina odstrasza komary

zdjęcie: swiatkwiatow.pl

Ile razy znaleźliście się w sytuacji, kiedy zapomnieliście zabrać ze sobą spray przeciw komarom albo okazało się, że środek odstraszający owady odstraszył przy okazji również Waszych gości? Taki kłopot zniknie, gdy posadzicie odpowiednie rośliny. One, w odróżnieniu od syntetycznych środków, zawsze będą na miejscu, czekając w gotowości do ataku, a poza tym mają przyjemny, naturalny zapach, który podoba się każdemu.

dzięki zawartym w liściach olejkom eterycznym, roślina odstrasza komary.

zdjęcie: starkl.hu

aromat tej rośliny, który tak cenimy w kuchni, odstrasza komary.

zdjęcie: refinery29.com

roślina odstrasza owady, komary.

zdjęcie: Natalia Shagieva/ pinterest

zdjęcie top: ana-rosa.tumblr.com; isabellas.dk

Podobne artykuły
leave your comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *